Národná cena za dizajn 2013.

Projekt Nové učebnice získal národnú cenu za dizajn, cenu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v kategórii študentský komunikačný dizajn. A taktiež Cenu novinárov. Ďakujem vám všetkým za podporu a veľa dobrej energie.Aj tento rok Bibiana udeľovala ceny za najkrajšie knihy.

Táto Biológia získala cenu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR vydavateľstvu za učebnicu v roku 2012. Čo si o nej myslíte vy?
http://www.youtube.com/watch?v=FqooFFXAkEwNaozaj potrebujeme Cenu za Najkrajšiu učebnicu?


Tak takéto učebnice získali Cenu ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR za rok 2011. Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o., Martin získalo cenu za titul Dejepis pre 8. ročník základnej školy a 3. ročník gymnázia s osemročným štúdiom. Zvláštne ocenenie poroty získala Soňa Macejáková za starostlivosť venovanú postihnutým deťom pri tvorbe knihy Tisíc očí. Máte pocit, že takto by mali vyzerať najkrajšie učebnice roka?

Zdroj: BIBIANA, dom umenia pre detiKto vlastne môže vydávať učebnice?


Na Slovensku môže učebnice vydávať prakticky ktokoľvek. Ministerstvo školstva vyhlasuje výberové konanie na výrobu materiálnych didaktických prostriedkov, ktorého sa zúčastňujú rôzne vydavateľstvá a subjekty, ktoré majú ako predmet činnosti vydavateľskú činnosť. Niekoľko titulov pre Ministerstvo školstva vydala napríklad firma, ktorá prevádzkuje cestovnú kanceláriu. Niekoľko učebníc vydala aj firma, ktorá sa zaoberá najmä informačnými systémami, servermi a návrhmi www stránok. Môže učebnice vydávať aj pizzéria?